Lista aktualności Lista aktualności

Spaceruje dumnie po Puszczy Piskiej

Po zeszłorocznym, majowym spotkaniu trzeciego stopnia z pędzelkouchym kotem, przyszło kolejne, chyba nawet stopnia drugiego…

„….Dnia 12 marca 2019 roku, podczas wykonywania rutynowych czynności służbowych... – mógłby relacjonować Podleśniczy Leśnictwa Zaroślak – ...spod wykrotu  przy drodze leśnej nr x w oddziale y, zmaterializował się w trybie dynamicznym osobnik z rodziny kotowatych Lynx lynx...”

            W rzeczywistości po nagraniu filmu i cyknięciu kilku fotek, w towarzystwie leśników nie milkły słowa nacechowane entuzjastycznymi emocjami nie zaś sucha relacja a’ la z książki służbowej. Bo jak tu się nie ekscytować jak natyka się na skrytego zazwyczaj rysia, który bezpardonowo przechadza się po lesie, skupiając się wyłącznie na swoich sprawach, nie zaś na szczęśliwym ze spotkania pracowniku Służby Leśnej. Widziany osobnik jest najpewniej jednym z ‘przywróconych’ Puszczy Piskiej rysi. Od małego wychowany na samodzielnego, jest to jednak zwierzak dziki. Tym bardziej cieszył ten nietypowy widok i nastrój głównego aktora. Rysie mimo swej stałej na terenie nadleśnictwa obecności, nie są często widywane. Dużo się przemieszczają i zazwyczaj zachowują dystans.

Zachęcamy do spacerów po lesie. Nie możemy, co prawda, zagwarantowac takiego cudownego spotkania, jednakże z całą pewnością nie możemy go wykluczyć!