Lista aktualności Lista aktualności

Uszkodzenie nawierzchni drogi leśnej

To już kolejny raz, kiedy z przykrością informujemy o uszkodzeniu nawierzchni drogi leśnej i placu manewrowego. Sprawcami umyślnego (chociaż z myśleniem to ma niewiele wspólnego) wandalizmu byli nieodpowiedzialni kierowcy.

Osoby, które dokonały zniszczeń widocznych na zdjęciach, zobowiązane zostały do naprawy drogi i placu i jednocześnie ukarane mandatami karnymi przez Straż Leśną.

Uszkadzanie nawierzchni miało miejsce w okresie kilku ostatnich tygodni. Wykrycie sprawcy było trudne, ale długi czas obserwacji tego miejsca przez Straż Leśną wspomagającą się 24-godzinnym monitoringiem pozwolił sprawę rozwiązać. Okazało się, że wandalami były dwie różne osoby i co budzi zdziwienie - miejscowe.  

Teren nadal podlega obserwacji, gdyż niestety nie brakuje amatorów rajdów po terenach leśnych. I chociaż taka postawa to przejaw bardzo niskiej świadomości przyrodniczej (płoszenie i narażanie na niebezpieczeństwo zwierząt) i społecznej (niszczenie naszego wspólnego dobra, drogi która w razie okolicznego pożaru będzie naszym ratunkiem), to wciąż takie bezmyślne postępowanie się zdarza.