Lista aktualności Lista aktualności

Cenne uznanie Zespółu Syganlistów Myśliwskich „Galindowe Rogi”

10 maja br. był ważnym dniem dla Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Galindowe Rogi”.

Zespół wystąpił na scenie w Filharmonii Narodowej w Warszawie z okazji 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego. Koncert zrzeszył najlepsze zespoły sygnalistów myśliwskich z całej Polski. Cieszymy się, że wśród grona najlepszych zespołów są nasze „Galindowe Rogi”.

To niebywałe wyróżnienie dla Zespołu!

Członkom zespołu dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kilka słów o zespole…

Zespół Sygnalistów myśliwskich „Galindowe Rogi” nieprzerwanie istnieje od ponad 21 lat – zespół powstał w marcu 2001 roku. Jest grupą muzykujących leśników Nadleśnictwa Maskulińskie. Od lat wzbogaca oprawą muzyczną liczne spotkania leśników i myśliwych.

Zespół Sygnalistów poza uczestnictwem w konkursach krajowych jak i zagranicznych jest znakomitym propagatorem Lasów Państwowych, kultury  leśnej i muzyki myśliwskiej. Wielokrotnie uczestniczył uświetniając uroczystości poświęcenia sztandarów, nadania odznaczeń i wielu innych wydarzeniach  o charakterze leśno – łowieckim. Nierzadko brzmienie Galindowych Rogów upiększało celebry poświęcenia kapliczek na cześć Św. Huberta, dębów papieskich, ważnych uroczystości okolicznych Nadleśnictw czy obchodów jubileuszy kół łowieckich. Istnieje ze swoją muzyką podczas świąt kościelnych, państwowych jak też niepodległościowych. Swoją muzyką koledzy podnoszą rangę ważnych polowań.

Brzmienie Galindowych Rogów można było usłyszeć również na placu Świętego Piotra w Watykanie. W 2017 roku Zespół miał okazję koncertować przy  uroczystym zapaleniu światełek na Bożonarodzeniowym Drzewku oraz w Auli Pawła VI na audiencji Ojca Świętego.

Zespół „Galindowe Rogi” corocznie bierze udział w konkursach sygnalistyki i muzyki myśliwskiej na arenie krajowej jak również za granicą naszego kraju. W konkursach tych jest liczącym się zespołem, zdobywającym niejednokrotnie najwyższe lokaty, których nie sposób wymienić. W regionie północno-wschodniej Polski jest najdłużej i nieprzerwanie działającym zespołem. Dotychczasowa działalność Zespołu została  doceniona zarówno na płaszczyźnie łowieckiej jak i samorządowej. Zespół został uhonorowany odznaczeniem nadanym przez  Okręgową Radę Łowiecką w Suwałkach w 2011 roku „Za Zasługi dla Łowiectwa” oraz statuetką Wilka Piskiego  nadaną przez Kapitułę powiatu piskiego w 2012 roku.