Lista aktualności Lista aktualności

Obiekty turystyczne

Miejsca biwakowania, punkty widokowe, miejsca postoju pojazdów...

Obiektami turystycznymi Nadleśnictwa Maskulińskie są przede wszystkim dawne bindugi, miejsca spławu drewna, od lat wykorzystywane jako miejsca biwakowania. Nadleśnictwo Maskulińskie wydzierżawia te miejsca. Dzierżawcy odpowiadają za ich czystość  i zapisy regulaminów.


Na terenie nadleśnictwa funkcjonuje obecnie 13 miejsc biwakowania:

  • "Alkatraz" - nad Krutynią;
  • "Bobrowa", "Drapacz", "Lasek",  i "Zielona" - nad Jeziorem Nidzkim;
  • "Nabrzeże" - nad jeziorem Guzianka Wielka;
  • "Flosek", "Goły Rożek", "Przy Siatce" i "W Zatoce" - nad jeziorem Bełdany;
  • "Koło Promu" - nad jeziorem Mikołajskim;
  • "Kokoszka" - nad jeziorem Tałty;
  • "Przy Śniardwach" - nad jeziorem Śniardwy.

Ze względów bezpieczeństwa zmuszeni byliśmy do wypowiedzenia z końcem 2013 roku umów dzierżawy części miejsc biwakowania znajdujących się nad Jeziorem Nidzkim.
Od 2014 roku nie funkcjonują pola namiotowe: "Wysoka I", "Wysoka II", "Rybacza Buda", "Łysa" i "Sowi Róg". Sędziwy wiek drzewostanów (ponad 200 lat), stanowił zbyt duże zagrożenie dla całodobowego przebywania turystów w tych miejscach. Zapraszamy na inne miejsca biwakowania.

Pomosty na jeziorach, przylegające do gruntów Lasów Państwowych będących w zarządzie Nadleśnictwa Maskulińskie, nie są własnością nadleśnictwa. W związku z tym Nadleśnictwo Maskulińskie nie ponosi odpowiedzialności za stan techniczny pomostów oraz za bezpieczeństwo osób z nich korzystających.

Zachęcamy do odpoczynku w Puszczy Piskiej. Apelujemy jednak o rozwagę, przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Państwa życie i zdrowie są najcenniejsze.

Szczegółowe informacje dotyczące obiektów turystycznych Nadleśnictwa Maskulińskie znajdują się na stronie www.czaswlas.pl