Lista aktualności Lista aktualności

Kolejne warsztaty fotograficzne za nami!

Warsztaty "Czas w las...może na zorze...- część druga edycja zdjęć" dobiegły końca.

Pięknie zachodzące słońce, łąka w deszczu, nocne niebo usłane gwiazdami i długie godziny spędzone na przyswajaniu wiedzy dotyczącej edycji zdjęć...

Prowadząc profil Nadleśnictwa Maskulińskie na facebooku pokazujemy wszystkie aspekty zrównoważonej gospodarki leśnej z dbałością o każdy szczegół i ze wskazaniem na piękno otaczającej nas przyrody. Aby móc to robić coraz lepiej, wykonywać coraz to lepsze fotografie ukazującą naszą pracę i otaczające nas środowisko leśnicy zaangażowani w prowadzenie w/w profilu wzięli udział w warsztatach „Czas w las...może na zorze- część druga edycja zdjęć”.

Był to bardzo intensywnie spędzony czas. Nauka teorii przeplatała się ze zdobywaniem doświadczenia w terenie.

Uczestnicy zapoznali się z niezbędnymi zasadami w fotografii pejzażowej i technik fotograficznych, uzyskali pomoc w ustaleniu zagadnień i treści sprawiających trudności. W plenerze w czasie wielu godzin kadrowania oraz ustawiania zadowalającego czasu naświetlania, przysłony i ISO doskonalili swoje umiejętności pod czujnym okiem prowadzącego warsztaty, doświadczonego fotografa Rafała Nowosielskiego.

Świetna ekipa zakręconych na punkcie fotografii leśników zgromadziła przez 3 dni warsztatów fotograficznych tyle obrazów Puszczy Piskiej, że jeszcze długo będziemy mogli się nimi z Wami dzielić!

Rafał Nowosielski, który od lat stara się w otaczającym nas świecie przyrody odnaleźć chwile ulotne, pomógł nam oswoić nasze aparaty! I co równie istotne, pokazał w jaki sposób możemy zdjęcie wykonane w terenie edytować. Nie jest to zadanie łatwe. Chcąc wykonać tą czynność poprawnie należy ćwiczyć ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Od podstaw mogliśmy zobaczyć przeróżne techniki pomocne w wykonywaniu powyższego zadania. Pod czujnym okiem Prowadzącego mieliśmy okazję samodzielnie wykonać próby edycji na zdjęciach wykonanych w trakcie warsztatów.

Czasem warto spojrzeć na otaczający nas świat w sposób niecodzienny. Dostrzec ten bogaty w barwy, zapachy i dźwięki krajobraz.

Wówczas miejsca nawet od lat znane nam odkryją przed nami swoją drugą naturę i zachwycą ponownie. Tym pięknem lasu staramy się z dzielić i pokazywać je, tak, aby każdy mógł i miał chęć skorzystać z dobrodziejstw lasu!

Dziękujemy!!!