Lista aktualności Lista aktualności

Stoisko degustacyjne z pysznościami pochodzenia leśnego

W sobotę 2. września br. odbył się Międzynarodowy Mazurski Maraton Rolkowy, podczas którego w ramach promocji zostało przygotowane stoisko degustacyjno-promocyjne produktów pochodzenia leśnego.

W ramach powyższego wydarzenia każdy zainteresowany mógł spróbować różnych wyrobów pochodzenia leśnego: m.in.  szynki, chorizo czy salami z dzika, kiełbasy z dzika, jelenia i sarny, kabanosów z dzika i sarny, pieczonego pasztetu z dziczyzny, pasztecików z grzybami leśnymi, pajdy chleba z  pesto z czosnku niedźwiedziego, a także zupy gulaszowej z dziczyzną oraz mini-szaszłyków z miksem mięs zwierząt łownych. Wszystko okraszone było wykwintnymi dodatkami w postaci: borówki brusznicy, żurawiny do mięs,  podgrzybka i maślaka marynowanego, miodu akacjowego, konfitury z dzikiej róży, maliny, rokitnika czy dżemu z owoców leśnych.

          Dużym zainteresowaniem cieszyły się również serwowane napoje, były to dwa rodzaje lemoniad, żurawinowa oraz malinowo-jeżynowa.

Głównym celem organizacji powyższego stoiska była promocja trwale zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej, promocja Lasów Państwowych w tym m.in. społecznej funkcji lasu poprzez podkreślenie istotnej roli prozdrowotnych wartości żywności pochodzenia leśnego. Dodatkowym celem była integracja społeczeństwa z leśnikami i myśliwymi. Podczas spotkania odbiorcy dowiedzieli gdzie szukać i jak wykorzystać dary lasu, gdzie w łatwy sposób zakupić dziczyznę oraz produkty pochodzenia leśnego. Wydarzenie zostało bardzo pozytywnie odebrane przez uczestników maratonu, organizatorów, współorganizatorów, sponsorów, lokalną społeczność oraz turystów. Zarówno w trakcie jak i po zakończonym Maratonie odbyło się wiele ciekawych rozmów z zainteresowanymi uczestnikami.