Lista aktualności Lista aktualności

IX Hubertus Węgrowski Mazowiecko-Podlaski 2017

Program obejmował m.in. Polowanie Hubertowskie z biesiadą myśliwską, Msza Święta, odprawiona w kościele pw. św. Ojca Pio pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Seniora Diecezji Drohiczyńskiej Antoniego Pacyfika Dydycza, pokaz jeźdźców konnych i psów myśliwskich, Jarmark Hubertowski oraz koncert zespołu Akcent. W uroczystościach wziął udział Burmistrz Miasta Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, a także Marszałek Senatu RP Maria Koc, Minister Środowiska prof. dr hab. Jan Szyszko, posłowie Teresa Wargocka i Grzegorz Woźniak, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych dr Konrad Tomaszewski. Podczas Mszy obecni byli także m.in.: przedstawiciele środowisk samorządowych, mundurowych, łowieckich, leśników, jeźdźców oraz poczty sztandarowe.

Leśny Kompleks Promocyjny "Lasy Mazurskie" reprezentowany przez Nadleśnictwo Pisz i Maskulińskie uczestniczył w towarzyszącym imprezie Jarmarku Hubertowskim. Impreza ta to niebywała okazja, aby móc zaprezentować, jakie bogactwo kryje w sobie las i jak wiele z niego możemy zyskać.

Zdrowa żywność z polskich lasów staje się coraz bardziej doceniana. Tym bardziej cieszy nas, że możemy służyć radą zainteresowanym, jak i tym, którzy dotychczas nie zwrócili uwagi na walory kuchni opartej na składnikach zdrowych i naturalnych- pochodzących z polskich lasów.

Borówka brusznica, żurawina, miód z leśnych malin, lipa, jałowiec, kawa z dębu, jagody, jarzębina, sok z brzozy i królowa polskich mięs- dziczyzna. To te tematy były wiodące i miejmy nadzieję, coraz częściej produkty z nich będą gościć na naszych stołach.

Wielofunkcyjna gospodarka leśna to oprócz funkcji społecznej, również funkcja gospodarcza i ochronna. Drewno- jako surowiec odnawialny, pozyskanie drewna, ochrona lasu, ochrona przyrody… goście nas odwiedzający mogli podyskutować z leśnikami na tematy tak istotne dla nas wszystkich.

 

Dziękujemy za Waszą obecność! Zapraszamy!