Lista aktualności Lista aktualności

Kompleksowe zajęcia studentów leśnictwa SGGW w Warszawie

8 maja br. na terenie Nadleśnictwa Maskulińskie odbyły się coroczne kompleksowe zajęcia terenowe dla studentów leśnictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Studentów w Nadleśnictwie Maskulińskie przywitał Zastępca Nadleśniczego – Rafał Sienkiewicz omawiając organizację i specyfikę pracy Lasów Państwowych na przykładzie naszego nadleśnictwa.

Następnie studenci zwiedzili zabytkową Wyłuszczarnię nasion im. Zdzisława Borońskiego w Rucianem-Nidzie, szkółkę leśną Lisiczyn, po czym wyruszyli w teren poznając i omawiając zagadnienia związane z ochroną przeciwpożarową i hodowlą lasu na przykładzie leśnictwa Wejsuny i Guzianka.

Cykliczne spotkania odbywające się w nadleśnictwach wchodzących w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie” to wyjątkowa okazja zapoznania się z specyfiką pracy w Lasach Państwowych, a także możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy leśnikami.

Wizyta w Naszym nadleśnictwie to jeden z etapów terenówek organizowanych przez SGGW w Puszczy Piskiej. Podczas zajęć studenci odwiedzą inne jednostki Lasów Państwowych, m.in. Nadleśnictwo Pisz oraz Nadleśnictwo Spychowo.