Lista aktualności Lista aktualności

VIII Puchar Puszczy Piskiej w Biegu na Orientację

W niedzielę 23 września na terenie Nadleśnictwa Maskulińskie odbyła się kolejna runda Mistrzostw Warmii i Mazur w Biegu na Orientację.

Dwudniowe zawody odbyły się pierwszego dnia (22.09.2018r.) w Nadleśnictwie Spychowo, natomiast kolejny dzień zawodów został przeprowadzony na terenie Nadleśnictwa Maskulińskie.

Trasa biegu została wyznaczona na terenie Leśnictwa Guzianka. Zawodnicy mieli do pokonania dystans dopasowany do poszczególnych kategorii wiekowych. Najdłuższa trasa (M-21) liczyła 4460 m i miała szesnaście punktów kontrolnych, najkrótsza (K-12; M-12) 1860 m z sześcioma punktami kontrolnymi.

Nadleśnictwo Maskulińskie reprezentowali podleśniczowie Mateusz Pomianek oraz Marcin Duda, którzy w kategorii M-35 zajęli kolejno pierwsze i drugie miejsce. Dodatkowo Mateusz Pomianek wygrał ogólną klasyfikację w Mistrzostwach Warmii i Mazur w kategorii M-35.

Zawody Pucharu Puszczy Piskiej na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych w naszym rejonie, stając się atrakcją zarówno dla tych doświadczonych jak i najmłodszych amatorów biegów przełajowych.

Przy współpracy z Nadleśnictwami z Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie” została zorganizowana impreza, której ideą jest łączenie leśnych i lokalnych społeczności w duchu sportowej rywalizacji.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zawodów składamy serdeczne gratulacje. Mamy nadzieję, że kolejne sportowe spotkania będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem.