Lista aktualności Lista aktualności

Wizyta leśników z Dolnej Saksonii

Ubiegłoroczna wizyta w Dolnej Saksonii, której tematyka dotyczyła szeroko rozumianej edukacji przyrodniczo- leśnej wniosła bardzo wiele do naszej codziennej pracy. Edukacja leśna to zagadnienie, które wciąż ewoluuje, wraz z odkrywaniem coraz to skuteczniejszych metod dydaktycznych.

Przekazywanie wiedzy, tak skomplikowanej, łączącej ze sobą wiele dziedzin nauki, to nie lada wyzwanie. Na szczęście, kierunek rozwoju edukacji leśnej- jedyny słuszny, jak nam się wydaje- podąża w stronę metod najprostszych, a co za tym idzie- najskuteczniejszych. Obserwacja natury, możliwość z nią obcowania, dostrzeganie, jak wielką rolę odgrywa ona w naszym życiu... to wszystko staramy się przekazać uczestnikom naszych spotkań.

Dlatego też, wyjazd, w którym mieliśmy możliwość uczestniczyć, był niezwykłym źródłem inspiracji. Wiele pomysłów staramy się wcielić w życie.

Informacja o rewizycie naszych ówczesnych gospodarzy, ucieszyła nas bardzo. Z wielką przyjemnością podzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniem z zakresu prowadzenia edukacji leśnej w naszym nadleśnictwie.

Wyłuszczarnia nasion, zaprezentowana naszym gościom, tym razem, bardziej jako obiekt w którym odbywają się zajęcia edukacyjne, a mniej jako budynek gospodarczy, wywarła na niemieckich edukatorach ogromne wrażenie, a rozmowy, dotyczące sposobu prezentowania tego obiektu różnym grupom wiekowym zdały się nie mieć końca.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie!