Wydawca treści Wydawca treści

Szlak konny im. Marion Dönhoff

W ramach projektu „Zmieniające się Bałtyckie Krajobrazy- innowacyjne podejście do zrównoważonych krajobrazów leśnych” realizowanego przez RDLP w Olsztynie przy współpracy z RDLP w Białymstoku powstał długodystansowy szlak konny im. Marion Dönhoff.

Szlak ma 243 km długości i biegnie z okolic Olsztyna do Sztynortu przez teren Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie i Białymstoku, 11 nadleśnictw i 17 gmin. Jego nadrzędną rolą jest połączenie stajni z regionu pogranicza Warmii i Mazur w jedną sieć umożliwiającą organizację długodystansowych rajdów konnych. Jest to pierwszy taki szlak na terenie północno wschodniej Polski.

Trasa szlaku w miarę możliwości poprowadzona jest drogami gruntowymi o małym natężeniu ruchu. Na mapie szlaku oznaczono miejsca popasu, wodopoje i miejsca niebezpieczne.

Dodatkowo sporządzono listę kontaktową stajni, oraz gospodarstw oferujących możliwość noclegu zarówno dla jeźdźców jak i dla koni. Wszystkie te obiekty usytuowane są albo na szlaku, albo w jego pobliżu. Wykaz znajduje się na dole strony w załącznikach.

Ze szlaku można skorzystać używając przygotowanych map i warstw na urządzenia mobilne, udostępnionych również na stronie www.baltyckiekrajobrazy.eu